Přespolní běh 12. 9. 2023

V úterý 12. 9. 2023 se žáci a žákyně druhého stupně zúčastnili obvodního kola přespolního běhu na Křížovém vrchu v Moravské Třebové.
Soutěž byla vypsána pro družstva, což představuje 4-6 závodníků v jedné kategorii. I když se v kategorii dívek 6. – 7. třída nepodařilo sestavit družstvo, tři dívky se zúčastnily jako jednotlivkyně. Byly to Natka Kalábová, Lucka Matoušková a Klárka Chocholatá.
V kategorii mladších žáků startovali Matyáš Kováč, Jindra Synek, Domča Slezák, Vojta Vondráček, Štěpán Tomášek, Peťa Prosecký a Rostik Vráblík. Družstvo obsadilo druhé místo.
Hanka Kaděrová, Lenka Boušková, Kája Badiová, Kamča Topinková a Eliška Pekáriková tvořily družstvo starších dívek. Výborně si vedla Hanka Kaděrová, která doběhla jako druhá. Dívky se umístily na druhém místě.
Za starší kluky na trať vyběhli Venda Václavek, Domča Širůček, Vítek Jachan, Vojta Kudyn, Erik Sedílek a Roman Häusler. Družstvo obsadilo páté místo.
Během závodu panovalo velmi teplé počasí a zdolávání kopce ke Kalvárii bralo všem zúčastněným velmi mnoho sil, přesto nikdo závod nevzdal.

Autor: Matěj Kunc