Informace školní družiny

Podmínky pro vyloučení žáka ze školní družiny

1/ Žák může být v případě závažného porušení povinností stanovených školským zákonem nebo vnitřním řádem ŠD podmíněně vyloučen nebo vyloučen ze školní družiny. Toto rozhodnutí ředitelka a vychovatelka ŠD předem projednají se zákonným zástupcem žáka, vyhotoví o něm zápis.

2/ Důvody pro podmínečné vyloučení nebo vyloučení :

• žák svým chováním opakovaně narušuje výchovně vzdělávací proces
  • žák svým chováním ohrožuje zdraví spolužáků
  • zákonný zástupce žáka nehradí úplatu za ŠD
  • zákonný zástupce žáka opakovaně nezajistí odchod žáka do ukončení provozu ŠD

Úplata školní družiny

• Úplata je splatná předem, platí se obvykle ve dvou splátkách – za období září až leden a únor až červen. V ojedinělých případech může ředitel školy rozdělit úplatu na základě žádosti zákonného zástupce na více splátek.
  • Pokud za dítě není zaplacen poplatek, vychovatelka školní družiny o tom uvědomí ředitele školy následující den. Ředitel školy může rozhodnout o případném vyloučení žáka ze školní družiny.
  • Činnost ŠD se po projednání se zřizovatelem v době všech prázdnin přerušuje, což nemá vliv na výši úplaty. Úplata za ŠD se provádí na účet školy.
  • Od 1. 1. 2024 stanovuje výši úplaty zřizovatel školy – úplata je splatná předem, platí se zpravidla ve dvou splátkách – za období září – leden, únor – červen. Platba na účet školy 1284758319/0800 VS (rodné číslo dítěte bez lomítka) 1. splátka do konce měsíce září 500,- Kč 2. splátka do konce měsíce únor 500,- Kč Do zprávy jméno dítěte.