slideshow-img
Zpět  

Zájezd Jižní Anglie a Wales - den pátý a šestý.

Publikováno: před třemi roky


baker-street-vb-2019-ilustrace Den pátý a šestý. Ráno, ještě za tmy nakládáme autobus a vyrážíme do Londýna. Zažíváme dopravní zácpu, po anglicku dopravní džem.

V 10:30 vystupujeme na Sherlockem Holmesem proslavené Baker Street a jdeme si vystát frontu do muzea voskových figurín- Madame Tussauds. Ze všech stran okukujeme slavné postavy světového showbyznysu, sportovce, členy královské rodiny, starý Londýn či superhrdiny. Ti se nám představí i ve 4D filmu. 

 

Poté si utáhneme tkaničky a metrem dojedeme na start pěšího okruhu centrem Londýna. Procházíme Regent's a James's Park, vidíme Buckingham Palace, Houses of Parliament, Westminster Abbey. Jedna z dominant Londýna- Big Ben- je v rekonstrukci, a tak se nám naskytne unikátní pohled vyfotit si lešení. Ulicí Whitehall, na které se nachází sídlo britského premiéra, 10 Downing Street, dojdeme na Trafalgar Square. To je plné demonstrantů bojujícím za záchranu planety. 

 

Míjíme Picadilly Circus, Soho, Chinatown a na Leicester Square se rozcházíme užít si centrum města každý po svém. 

 

Poté nás unavené nožky donesou k London Eye, které nás při západu slunce vynese 135 metrů nad hladinu řeky Temže.

 

Cesta k metru je ve znamení soumraku. Stavujeme se doplnit si zásoby jídla na cestu domů a míříme k autobusu.

 

Půl hodiny před půlnocí se naloďujeme na trajekt a poznáváme sílu vln ve větru.

 

Poslední den naší cesty zahajujeme vyloděním ve Francii, odkud se zastávkami míříme nejkratší cestou domů.


Připravuje: Gabriela Zemanová