slideshow-img
Zpět  

Volba střední školy

Publikováno: před jedním rokem


szs-sy-2019-ilustr Žáci z 9. třídy se intenzivně zabývají myšlenkou výběru povolání. Škola jim zprostředkovala mnoho možností, jak jim rozhodování usnadnit. Přímo ve třídě je navštívila zaměstnankyně Úřadu práce Moravská Třebová, zástupkyně Gymnázia v Jevíčku, či Odborného učiliště a Praktické školy v Mohelnici.


Do některých škol se zajeli podívat. Mezi tyto patřila Střední škola automobilní v Ústí nad Orlicí, kde žáci měli celé dopoledne na to, aby navštívili nejen místa, kde se vyučuje, ale i areál, ve které probíhá praktická výuka. Dalším místem byla Střední škola obchodu a služeb v Žamberku. Zde se konaly Technohrátky, ve kterých naši budoucí středoškoláci v závěrečné poznávací soutěži získali sice bramborovou medaili, ale také spoustu zážitků. Na Technohrátky ve Střední zdravotnické škole Svitavy vyjela skupinka pěti dívek, které vážně uvažují o studiu na této škole. V praktické části soutěže nenašly přemožitele a umístily se na 1. místě, ve kvízu vybojovaly stříbro.

 Připravila: Gabriela Zemanová