TERÉNNÍ VYCHÁZKA -2019

Publikováno: před devíti měsíci

zimni-vychazka-2019-ilustr Ve středu 30. ledna se žáci ze 6., 7. a 8. třídy zúčastnili zimní vycházky s přírodovědným zaměřením. Vlakem jsme dojeli do Moravské Třebové. Teplota v tu dobu byla –9 ºC.

Od zámku jsme po zeleném turistickém značení došli k vojenské škole. To už vysvitlo slunce a výrazně se oteplilo. Díky svozu dřeva byla projeta cesta, a tak jsme se nemuseli brodit sněhem. Po malých skupinkách jsme postupně prošli Čertovou roklí (Peklo) ke studánce a altánu. Kluci z 8. třídy pomohli připravit ohniště, takže se všichni mohli ohřát a kdo chtěl, opekl si buřta.

Žáci se rozdělili do několika skupin a postupně plnili různé úkoly či prováděli pokusy se solí a sněhem. Pak následovala štafetová hra s vyhledáváním barevných papírků.

Od altánu jsme vyrazili po červeném značení k rozhledně Pastýřka. Zde už cesta nebyla ujetá, ale kluci ze 7. třídy sami začali prošlapávat pěšinu ve sněhu.

U rozhledny část žáků luštila vzkazy v morseovce a další část stoupala po schodech na rozhlednu. Pod nimi ležela promrzlá Moravská Třebová.

Červené značení nás poslalo z kopce dolů k Lidlu. Po Knížecí louce jsme došli do centra města a na vlakové nádraží. Délka naší vycházky byla odhadem 9 kilometrů.

zimni-vychazka-2019-mapa

Zdeňka Kolbábková