slideshow-img
Zpět  

Technohrátky - 2019

Publikováno: před třemi roky


techno7-ilustr Ve středu se žáci 9. ročníku a tři žáci 8. ročníku zúčastnili TECHNOHRÁTEK na Střední škole zahradnické a technické v Litomyšli.V úvodu vyslechli projevy několika zástupců kraje, města Litomyšl, úřadu práce, ředitele školy a některých firem, kteří mluvili mimo jiné o potřebě některých profesí (zejména technického zaměření). Po skončení úvodní části se žáci rozdělili do skupin, převzali si je studenti zahradnické a technické školy a obcházeli s nimi různá stanoviště. 

Zde se žáci dozvěděli něco o oborech, které je možné na této škole studovat a vyzkoušeli si svařování na trenažeru virtuálního svařování, demontáž kola u automobilu, vytvoření dekorace z přírodních materiálů, velkoformátovou malbu, poznávání živočichů a další zajímavosti.  

Na závěr se ještě konala vědomostní soutěž z poznatků, které se žáci během dne dozvěděli, dostali jsme propagační materiály školy a ve dvě hodiny jsme se vydali domů.

Připravila: Vladimíra Škrabalová