slideshow-img
Zpět  

Seiferos – letové ukázky dravců a sov

Publikováno: před jedním rokem


seiferos-ilustr Dne 20. května k nám do školy zavítala záchranná stanice pro dravé ptactvo – Seiferos. Kromě péče o hendikepované ptactvo se zabývá též výcvikem těchto zvířat a osvětou veřejnosti.Ve více než hodinové ukázce se děti vtipnou a zároveň poučnou formou seznámily s různými druhy dravců a sov (raroh, luňák, jestřáb, ostříž, orel královský, poštolka, sýček, krkavec aj.), dozvěděly se, jak žijí, co loví, a také to, jak se zachovat v případě nalezení poraněného zvířete.

Měli jsme jedinečnou možnost dostat se s dravci a sovami do přímého kontaktu – pohladili jsme si výra velkého, někteří žáci si vyzkoušeli sokolnickou rukavici a přistání dravce na ruku.


Fotografie – Seiferos – 2021


Připravila Zdeňka Kolbábková