slideshow-img
Zpět  

Program ŽIVOT V ŘECE

Publikováno: před desíti měsíci


navst-stolistku-2021-ilustr Dne 13. 9. 2021 se naši druháci a třeťáci zúčastnili programu „Život v řece“, který pořádalo Ekocentrum Stolístek v Linharticích.Školáci soutěžili ve dvou týmech, aby si poměřili svoje znalosti i dovednosti. Při plnění různých úkolů byl hlavní důraz kladen především na vzájemnou spolupráci. Závodníci si vyzkoušeli napumpovat vodu ze studny do dřevěných koryt a následně vhodně zvolenou taktikou roztočit mlýnské kolo, poznávat zvířata, rozlišit zkameněliny podle stáří nebo vypouštět sýkory koňadry do volné přírody.
Nejvíce se všem líbilo lovení drobných vodních živočichů do sítěk v řece Třebůvce. Obě družstva si vedla velmi dobře, protože skončila remízou, což malé účastníky velmi potěšilo. Všichni se vraceli unavení, ale spokojení z pestře stráveného dopoledne.Připravily: Ilona Švábenská a Dagmar Nevědová