PŘESPOLNÍ BĚH

Publikováno: před třemi měsíci

prespol-beh-2018-ilustr Ve středu 12. září se naši žáci zúčastnili obvodního kola v Moravské Třebové. Soutěž proběhla v prostoru Křížového vrchu. Celkem se do soutěže přihlásilo 41 našich žáků.

V kategorii čtvrtých tříd výrazného úspěchu dosáhla Ema Šejnohová, která doběhla na 3. místě a Filip Kalina, který obsadil 4. místo.

V kategorii chlapců z pátých tříd zcela bezkonkurenčně vyhrál Adam Paar.

Díky většímu zájmu žáků z druhého stupně jsme byli schopni poskládat ve všech kategoriích družstva. Žáci (Širůček, Kalina, Beil, Seryn, Krejčí a Klesal) i žákyně (Marvanová, Grundová, Šmídová, Topinková) v kategoriích 8. – 9. tříd velmi zabojovali a ve svých kategoriích vyhráli. Velkou pochvalu zaslouží Aleš Širůček, který doběhl na 2. místě.

Družstvo tvoří šest běžců. Do výsledku se započítává umístění nejlepších čtyř běžců. Jednotlivá umístění se sečtou. Čí součet je nejnižší – vyhrává.

Do okresního kola, které se uskuteční v pátek 21. září v Poličce, postupují z prvního stupně Ema Šejnohová, Adam Paar a vítězná družstva v kategorii 8. a 9. tříd.

Poděkování patří všem žákům a žákyním, kteří se z vlastní vůle přespolního běhu zúčastnili. I díky velmi teplému počasí byl běh pro všechny více náročný.

Mgr. Matěj Kunc