slideshow-img
Zpět  

PEVNOST POZNÁNÍ OLOMOUC

Publikováno: před dvěma roky


vylet-olomouc-2019-ilustr V pátek 7. června 2019 odjela sedmá a osmá třída na výlet do Olomouce. Nedaleko centra se nachází pevnost poznání.Jde o bývalou vojenskou pevnost, ve které je ve třech podlažích umístěno několik interaktivních expozic. Jsou to: Věda v pevnosti, Živá voda, Rozum v hrsti, Světlo a tma.
Mezi expozicemi jsou i tzv. tvořivé dílny, kde si návštěvníci za menší poplatek mohou sami zhotovit nějaký výrobek.
Žáci se sami rozdělili a podle vlastního zájmu si expozice prošli. Výhodou je, že díky vstupence s čárovým kódem, se do expozic mohli opakovaně vracet.
Na závěr jsme se v planetáriu uvelebili do velkých polštářů (fatboy). V kupoli nad našimi hlavami nám byl promítnut krátký film Ledové světy. Výskyt ledu na Zemi i některých planetách a měsících ve vesmíru.
Malou kaňkou bylo zpoždění rychlíku Olomouce. O několik minut nám ujel motoráček v České Třebové, takže jsme domů dojeli s hodinovým zpožděním. 

Mgr. Matěj Kunc