slideshow-img
Zpět  

Pernštejni 2018

Publikováno: před dvěma roky


pernstejnir-2018-ilustr V úterý 20. listopadu 2018 naši školu navštívili členové Skupiny historického šermu z agentury Pernštejni z Pardubic.

Již mnoho let k nám přijíždějí se vzdělávacím, ale zároveň i zábavným programem s historickou tematikou. Letošní představení se nazývalo Řím – legionáři, gladiátoři a císařové. Divadelníci žákům připomněli nejdůležitější momenty z dějin starověké Římské říše, vyprávěli o osudech některých slavných osobností, jako byli diktátor Caesar či jeho následovníci, císařové Tiberius, Nero, Caligula. Nejvíce však děti zaujaly ukázky vojenské taktiky římských legionářů a především souboj gladiátorů s různými typy zbraní, které se v římských arénách při gladiátorských hrách používaly. I tentokrát se některé děti mohly zapojit do představení a svým spolužákům předvést speciální bojovou formaci Římanů zvanou želva.

 

připravila: Iva Richterová