slideshow-img
Zpět  

Netopýři tajemní a zranitelní

Publikováno: před dvěma roky


netopyri-2020-ilustr Dne 9.9.2020 se žáci 2. a 3. třídy vydali do Městského muzea ve Svitavách na unikátní výstavu pod názvem NETOPÝŘI TAJEMNÍ A ZRANITELNÍ. Celým výukovým programem nás provázel přírodovědec Jakub Vrána.Žáci se seznámili s životem našich největších letounů, jejich ochranou, výskytem na Svitavsku a zvláštností, jménem echolokace (vyzkoušeli jsme si speciální přístroj na zaznamenání netopýřího hlasu).

Své znalosti si děti otestovaly v různých poznávačkách, úkolech a soutěžích (netopýří temná noční stezka, netopýří puzzle, netopýří labyrint, netopýří pexeso, sestavení budky pro netopýry). Připraveny byly také mikroskopy, kde se všichni mohli podívat na netopýry a jejich potravu velmi detailně. Na závěr jsme si mohli vyrobit papírového netopýra.

Děti odcházely s pocitem, že poznaly velmi podivuhodná stvoření.

Připravila: Lenka Skáceliková