MINIKOPANÁ - 2018

Publikováno: před týdnem

minikopana-2018-ilustr Ve čtvrtek 4. října se naši žáci ze 7., 8. a 9. třídy zúčastnili turnaje v Moravské Třebové. Hrálo se na „B“ hřišti Slovanu Mor. Třebová.

Minikopaná se hraje pouze na polovině klasického fotbalového hřiště. Brány jsou menší, a to 2×5 metrů. Hraje se bez ofsajdů, v poli je 6 hráčů + brankář. Protože se nahlásila pouze tři družstva, bylo dohodnuto prodloužení hrací doby na 2×10 minut.

Naši školu reprezentovali: Ondra Krejčí, Štěpán Seryn, Andreas Beil, Pavel Diblík, Aleš Širůček, Martin Cvejn, Kuba Jachan (brankář), Lukáš Kaděra, Adam Kalina a Michal Kudyn.

V prvním zápase kluci sehráli velmi vyrovnané utkání ze ZŠ Třebařov. Zpočátku jsme prohrávali, ale kluci zabrali, zrychlili a nakonec vyhráli 3:2.

Pak nastoupili proti favoritovi – ZŠ Palackého (nová škola). Jejich družstvo bylo tvořeno téměř výhradně ze žáků 9. tříd. Zápas jsme prohráli 1 : 4.

Skončili jsme na druhém místě a klukům patří dík, za nasazení a velmi kolektivní výkon v obou zápasech.

Připravil: Matěj Kunc