Listování

Publikováno: před osmi měsíci

listovani-2020-ilustr V pondělí 20. 1. se žáci prvního stupně zúčastnili netradičního divadelního představení zvané Listování.

Jedná se o kombinaci předčítání z knihy a divadla, kdy herci (v tomto případě dva herci) předčítají z knihy a zároveň děj dramatizují. Organizátoři si pro tentokrát vybrali knihu Manolito Brejloun od spisovatelky Elviry Lindo. Jedná se o knihu, která je ve své domovině, tedy Španělsku, jedna z nejpopulárnějších.

Žákům se představení velice líbilo. Někteří žáci byli doslova vtaženi do děje. Příběh byl velice zajímavý a vtipný. Herci dokázali malé diváky zaujmout a udržet si jejich pozornost po celou dobu představení. Žákům se představení tak líbilo, že si chtějí knihu přečíst a to je ten hlavní důvod, proč se listování vůbec realizuje. Přivést děti ke knihám a vyvolat v nich zájem o ně.

Připravila: Veronika Kredviková a Ilona Švábenská