slideshow-img
Zpět  

Exkurze v Průmyslovém muzeu

Publikováno: před týdnem


svetem-poh-2022-ilustrV pondělí 13. 6. 2022 si naši prvňáčci a druháčci vyjeli vlakem na exkurzi s programem do Průmyslového muzea v Mladějově na Moravě. 

Nejdříve je uvítala Červená Karkulka a kočička. Zpočátku si s nimi žáci nazdobili perníkovou lokomotivu. Posilněni sladkou svačinkou poté zhlédli velmi zajímavé muzejní expozice: výstavu starých kočárků, postýlek, praček, fotoaparátů, motocyklů, traktorů, těžební stroj aj. V historické kanceláři viděli uzamčený trezor, který dodnes skrývá tajemství. Pokračováním bylo loutkové divadlo pojednávající o historii těžby uhlí i lupku ve zdejších dolech, jízda drezínou a historickým autobusem, hledání pokladu, mlácení obilí cepem a další aktivity. Závěrem si všichni zakoupili nějakou maličkost pro potěšení. Exkurze s nabitým programem se všem moc líbila.

 Fotografie:
 Část 1, Část 2, Část 3 

Připravila: Ilona Švábenská