slideshow-img
Zpět  

Divadelní představení v anglickém jazyce

Publikováno: před dvěma roky


div-en-sy-2020-ilustr V úterý 18.12. vyjelo 40 žáků 7.-9. třídy do multikulturního centra Fabrika ve Svitavách, kde shlédli divadelní představení v anglickém jazyce The Onlines.Na anglicky mluvené divadlo vyrážíme pravidelně každý rok, abychom ověřili porozumění. Zjišťujeme, že kontext, mimika a gesta usnadňují jednu z problematických části angličtiny-poslech. 

 Letošní představení bylo našim teenagerům blízké. Zápletka spočívala v tom, že mladý muž se zamiloval do neznámé dívky díky jejímu atraktivnímu Facebookovému profilu. Záhy pojal silné podezření, že je dívka v nebezpečí, když byla několik hodin off-line. Pro to, aby ji nalezl, musel použít zdravý rozum, což se mu zpočátku nevedlo zrovna nejlépe. Představení o přikrášlené realitě a hledání štěstí ve virtuálním prostoru skončilo happy endem.

 Spokojení myslím byli i žáci, při hodnocení úrovně porozumění se nejvíce objevila odpověď „velmi dobré“.

 

Pripravila:  Gabriela Zemanová