slideshow-img
Zpět  

David Drahonínský, lukostřelec

Publikováno: před devíti měsíci


david-paraol-ilustr … držitel šesti medailí ze čtyř paralympiád, přijal naše pozvání a v pátek 1.10.2021 k nám přijel z Prahy, kde bydlí.Skoro se zdálo, že plní veškerá naše přání: předvedl menší exhibici na střelbu na 40 metrů vzdálený terč, svolil k autogramiádě (během které s každým prohodil pár slov), dovezl na ukázku zlatou i stříbrnou medaili z paralympijských her z Tokya a dokonce přivezl i dětský luk, ze kterého s dětmi střílel až do pozdního odpoledne.

Pro žáky 7.-9. tříd připravil besedu o paralympijských sportech a také se podělil o svůj životní příběh, který zasáhl snad všechny, i když každého jinak. Svým entuziasmem ukázal, že invalidní vozík není překážka v dosahování svých snů, ale zcela otevřeně hovořil i o omezeních, která jsou součástí jeho života.

Snad všechny zasáhl bezprostředním vyprávěním o osudech lidí upoutaných na vozík po typicky teenagerských úrazech. Zážitek to byl ve všech směrech a ještě dlouho v nás bude žít.Připravila: Gabriela Zemanová