VELIKONOČNÍ PRAHA

Publikováno: před měsícem

velikon-praha-2019-ilustr Ve středu 17. dubna se žáci z osmé a deváté třídy vypravili na exkurzi do Prahy. Cílem bylo Muzeum pražských hasičů a velikonoční trhy.

Po příjezdu jsme se prošli okolo židovské synagogy na náměstí Republiky. Odtud jsme došli téměř k Vltavě, k bývalé vodárenské věži, kde se nachází muzeum. Po točitém schodišti jsme stoupali do jednotlivých podlaží, na kterých byly nainstalovány videoprojekce. V nejvyšším podlaží byla vyhlídková místnost. Na dlouhých projekčních panelech se promítaly požáry na území Prahy od pravěku do roku 2000.

Od muzea jsme prošli nábřeží až ke Karlovu mostu. Po jeho prohlídce jsme malými uličkami došli na Staroměstské náměstí. Žáci měli možnost si obejít stánky a počkali jsme si i na odbíjení orloje.

Na oběd jsme si zašli do obchodního centra Palladium. Potom jsme pokračovali po pěší zóně na Václavské náměstí a vyšli ho až k soše svatého Václava.  Už zbývalo jen dojít na vlakové nádraží a vrátit se domů.

Připravil: Matěj Kunc