cocka-vejce-chleb Prosím, věnujte tomuto odkazu pozornost!

Informace pro strávníky

Výdej obědů pro nemocné do přinesených nádob pouze PRVNÍ den nemoci -  od 11,00 do 11,25 hodin.

Plán vedoucího školní jídelny

Vnitřní řád školní jídelny

Provozně – sanitační řád školní jídelny

Vážení rodiče,

Od 1.3.2021 je školní jídelna v provozu bez omezení.

Žáci, kteří si dosud odebírali obědy, mohou i nadále.

Žáci, kteří se chtějí nově přihlásit k odebírání obědů do jídlonosičů, nechť tak učiní na e-mail: sj.kuncina@seznam.cz nebo na mobil732 759 715 co nejdříve.

Výdej obědů: 12,30 – 13,00 hodin

Skácelíková Lenka

jidlo

Hmotnost jedné porce v hotovém stavu v gramech

Alergeny ve školních jídelnách

Povinnost poskytování informací o potravinách spotřebitelům vyplývá z Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č.1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, které nabývá účinnosti dne 13.prosince 2014.Dále je zde platná vyhláška č.113/2005 Sb.,o způsobu označování potravin, ve znění pozdějších předpisů- dle § 8,odst. 10.

Od 13.prosince 2014 je povinností školní jídelny informovat strávníka o tom, zda se v nabízeném pokrmu vyskytují látky nebo produkty vyvolávající alergii.
Jedná se o 14 vybraných alergenů.Každý strávník si musí tyto látky hlídat sám.Jídelna má pouze funkci informační, nikoli povinnost zajistit dietní stravování odpovídající individuálním dietním požadavkům.
Přítomnost alergenů v pokrmu a nápoji bude označena na jídelním lístku číslem.Seznam alergenů najdete na našich webových stránkách, na nástěnce vedle jídelníčku a ve školní jídelně.

Připravila: Lenka Skáceliková<strong

Seznam alergenů

Informace k provozu školní jídelny z 7. 4. 2021

Od 12 .4. 2021 bude školní jídelna opět v provozu pro žáky v rotační výuce, kteří budou automaticky přihlášeni.

12. 4. – 16. 4. 2021: žáci 1., 3. a 5. třídy
19. 4. – 23. 4. 2021: žáci 2. a 4. třídy

Toto střídání bude po týdnech, než dojde k uvolnění celého I. stupně.

Žáci, kteří se chtějí přihlásit k odebírání obědů do jídlonosičů, nechť tak učiní do pátku 9. 4. 2021 do 12:00 hodin na e-mail: sj.kuncina@seznam.cz

Výdej obědů pro žáky v distanční výuce -jídlonosiče:

13:00 – 13:15 hodin

• Čisté jídlonosiče
  • Povinné roušky v prostorách školní jídelny
  • Dezinfekce rukou před vstupem do školní jídelny

Publikováno: před týdnem

Prozatímní konec vaření

Vážení rodiče,

z důvodu velmi malého zájmu o odebírání obědů, jsme nuceni od 29.3.2021 přestat vařit. Při nástupu dětí do školy, budou žáci automaticky přihlášeni.

Děkuji za pochopení

Publikováno: před čtyřmi týdny

Ovoce do škol – 2020

V rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“, obdržela každá třída ochutnávkový koš. Děti tak měly možnost ochutnat méně známé plody.

mango – nazýváno ovocem bohů
granátové jablko – neboli marhanik granátový
nashi – japonská nebo korejská hruška, chutná jako kombinace hrušky s jablkem
mochyně peruánská – je označována za třešeň Inků
dračí ovoce – překrásný plod kaktusů rostoucích v Mexiku
avokádo – zdroj minerálních látek: draslíku,fosforu,magnezia     zdroj vitamínů C,E,K,B,
kiwi – pochází z Číny
ředkev bílá – obsahuje hořčík,draslík,železo
Big grin

Pokračování tohoto článku

Publikováno: před jedním rokem

Zdravé stravování

Dne 26.10.2018 se ve školní jídelně uskutečnila akce " Zdravé stravování ". Gastropromotér Zbyněk Diatka z firmy Podravka, seznámil děti s potravinami zdravé stravy ( pohanka, červená čočka, bulgur…).
 Vyprávěl o původu, pěstování, skladování, způsobu dopravy a zpracovávání potravin. Na ochutnávku připravil malé občerstvení : pomazánku z červené čočky, pomazánku z pohanky, bulgurový dezert s tvarohem.

Kolektiv školní jídelny děkuje Firmě Podravka a třídním učitelům za pohodový průběh akce.

Pokračování tohoto článku

Publikováno: před dvěma roky