28.9.2012 slavnostní otevření sportoviště

sport_areal_ilustr28.9.2012 nám počasí přálo a program jsme naplnili do posledního bodu. Ráno jako první přijela skupina The Dozing Brothers ze Svitav a od rána do 14,00 hod. hrála k poslechu před halou. Jejich melodie se líbily a mnoho hostů se zastavovalo, aby si poslechli mladé hudebníky …

Jejich současná sestava je: Pavel Dřímal / trumpeta a kapelník/ Marek Poštulka / klarinet/ Martin Mohr / ukulele/ Ondřej Hapala / kytara/ Petr Čížek/ basová kytara/ Tomáš Mohr / bubny/ Dominika Fišerová / zpěv/ Barbora Koutná / housle/ Adam Sodomka/ bubny/. Doufáme, že se s touto kapelou nevidíme naposledy a že o nich ještě uslyšíme (http://www.dozingbrothers.estranky.cz/).

Na hřišti probíhaly akce pro děti, které měly na starosti paní učitelky a personál MŠ v Kunčině a modelová ukázka variability hřiště v akci, kterou měli na starosti učitelé z naší ZŠ. Pestrá byla i ukázka tzv. Požárního útoku pod vedením vedoucího mladých hasičů J. Procházky.

Občerstvení našich dětí i ostatních přihlížejících měly na starosti hasičky z místního oddílu . V hale školy byla malá výstavka diplomů, medailí a předmětů patřících našim bývalým žákům, kteří ve svých sportovních oblastech dosáhli mimořádných výsledků.

Máme zde zastoupeny různé oblasti sportu – motocyklový sport – Stanislav Hutira Mistr České republiky v sajdkárkrosu za rok 1999, držitel mnoha ocenění v republice i v Evropě, účastník seriálu Mistrovství světa v sajdkárkrosu, Kateřina Papežíková – Koníčková – Mistryně světa v seskoku na cíl padákem a držitelka mnoha ocenění a medailí za parašutismus doma i ve světě. Libor Soldán – fotbal – držitel Zlaté kopačky a mnoha ocenění ve fotbale, trenér a hráč fotbalu za Uherské Hradiště a také trenér žáků . Miloš Kudyn – trenér a hráč I. ligy fotbalu v Olomouci a také hráč Sparty Praha. Jiří Blaška – parašutismus, významný sportovec v této oblasti, držitel mnoha ocenění a diplomů v seskoku na cíl družstev.

Toto je jen malá ukázka významných úspěchů našich bývalých absolventů.
Třídy byly po celý den otevřeny veřejnosti, byly zde ukázky práce žáků, ukázky IT techniky a IT tabulí, probíhaly zde prezentace fotografií ze školní činnosti.

obrazek obrazek obrazek

V druhé části dne od 14,00 hod. se program přesunul na hřiště u nádraží, kde se za přítomnosti hejtmana kraje Radko Martínka, poslance Parlamentu Václava Neubauera konalo slavnostní uvedení hřiště do provozu.
Byla pozvána i Menšíkova jedenáctka z Brna , aby slavnostní okamžik uvedla zápasem s místními fotbalisty.

Významným krokem bylo ocenění bývalých fotbalistů Sokola Kunčina, které předal hejtman kraje R.Martínek a starosta obce ing. Roman Richter. Poté následovaly akce spojené s programem – prohlídka areálu hřiště – vířivky, sauny, kabiny pro hráče, kuchyně a klubovní místnosti a také posilovny.

Program byl ukončen v pozdních odpoledních hodinách.Děkujeme všem , kteří se podíleli na přípravě a realizaci programu , jak ve škole, tak na hřišti.
Z celkového dne připojujeme několik fotografií.

Den otevřených dveří-nový sportovní areál – fotogalerie

Připravila: Mgr. Miloslava Hutirová

««« Předchozí text: Školní jídelna Následující text: Turnaj ve stolním tenise jednotlivců »»»

L. Souček | 11. 10. 2012 Čt 12.39 | Aktualita | trvalý odkaz | tisk | 1662x