Den Pardubického kraje - 2018

den-pardub-kraje-2018-ilustr8.6. 2018 se žáci 9. roč. vydali do krajského města v rámci hodin „Výchova k občanství“. Cílem bylo navštívit krajský úřad, seznámit se s jeho chodem a některými jeho pracovníky.

Ujal se nás radní pro školství ing. Bohumil Bernášek a popovídal si s námi o školství v Pardubickém kraji, školách a nabídce učebních oborů. Prošli jsme si místnosti – kancelář radního, zasedací místnost rady kraje a asistentka mám řekla mnoho zajímavého o historii budovy.

Na závěr jsme prošli Pernštejnské náměstí, kde byly stánky s nabídkou regionálních potravin a pěšky se přesunuli k nádraží a odtud vlakem odjeli domů.

Návštěva Pardubického krajského úřadu se nám líbila a určitě se do krajského města ještě někdy podíváme.

obrazek obrazek obrazek

Připravila Mgr. M. Hutirová

««« Předchozí text: Záchranka ve škole. Následující text: Školní rok 2017/2018 »»»

L. Souček | 12. 6. 2018 Út 10.58 | Aktualita | trvalý odkaz | tisk | 46x