Výlet do Potštejna - 2018

vylet-potstejn-2018-ilustrAni jsme se nenadáli a už máme školní závěrečný výlet za sebou. Letos jsme první a druhá třída vyrazily na naše oblíbené místo do barokního zámku v Potštejně.

vylet-potstejn-2018-o1 V tomto školním roce jsme si užili prohlídku zámku s tématem Barončiny nové šaty. V úvodu jsme nachystali stůl k večeři s paní Dorou, vyzkoušeli jsme si sezení u malého stolečku pro děti, napsali voskem vzkaz a ochutnali vzácný objev- čokoládu.
Poté jsme připravili baronku k tanci, který nás v závěru v tanečním sále naučila. Nebyla to jednoduchá práce. Děti musely baronku dostat z postele masáží, omýt jí nohy a obléknout do krásných šatů. Toho se ujala naše paní učitelka Maryška. Nakonec nám baron ukázal nové šaty, které pro baronku koupil. Takové šaty by si přála každá holčička. Také jsme si prohlédli místní terárium, Bubákov a Pohádkov.

Celé naše putování jsme završili procházkou v parku, zdoláním venkovních atrakcí, nákupem suvenýrů a dalších dobrot ve dvorní cukrárně. Velká pochvala všem dětem. Byly jste úžasné.

Výlet Potštejn – 2018 – fotogalerie

Připravila: Magdalena Šejnohová

««« Předchozí text: Poznávání živočichů v DDM - 2018 Následující text: Záchranka ve škole. »»»

L. Souček | 6. 6. 2018 St 13.32 | Aktualita | trvalý odkaz | tisk | 34x