VÝLET BOUZOV - 2018

vylet-bouzov-2018-ilustrV pátek 18. 5. 2018 žáci 6. a 7. třídy odjeli autobusem do Bouzova. Cílem nebyl hrad, ale jeho podhradí. Čekal nás program o středověkých zbraních.

Nešlo pouze o ukázky s výkladem, ale žáci si zbraně mohli vyzkoušet sami. Šlo o střelbu z luku, kuše. Potom i střelbu z koltu a odpálení střelného prachu z pušek (píšťala a hákovnice) a děla.
V areálu je postaven dřevěný kůň. Jeho výška je 15 metrů. V břiše koně se nalézá galerie malíře a ilustrátora B. Strnada. V hlavě koně jsou malá okénka s výhledem na hrad a okolí. Závěr programu patřil rytířskému turnaji. Žáci i žákyně dostali na hlavu skutečnou helmu. Místo meče tzv. peška a začal souboj, kdo první zasáhne soupeře do helmy.
Ještě před odjezdem domů jsme vyšli nahoru k hradu a prohlédli si hradní nádvoří a přilehlý park.

Výlet Bouzov – 2018 – fotogalerie

Připravil: Mgr. Matěj Kunc

««« Předchozí text: SÁZENÍ STROMŮ Následující text: Poznávání živočichů v DDM - 2018 »»»

L. Souček | 21. 5. 2018 Po 00.47 | Aktualita | trvalý odkaz | tisk | 49x