EXKURZE MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - 2018

exkurze-mt-2018-ilustrVe středu 2. května se žáci 6. třídy vypravili do Moravské Třebové. Nejdříve jsme navštívili muzeum, které nechal vybudovat místní rodák Ludwig Vincenz Holzmeister.

Prohlédli jsme si jeho sbírky předmětů z Indie, Japonska a Egypta. Většinou předměty denní potřeby.

Nás zajímala hlavně egyptská sbírka, protože v dějepise je probírán starověk a žáci si mohli prohlédnout skutečnou mumii. Stáří princezny Hereret se odhaduje asi na 3000 let. Na zeď byla promítána projekce přibližné podoby princezny. Ve sbírce jsou i dvě mumie zvířat – kočky a sokola. Ve vitrínách byly vystaveny i nástroje potřebné k mumifikaci.

Potom jsme se přesunuli na zámek na výstavu hlavolamů. Žáci si mohli sami vyzkoušet i jejich sestavování či rozkládání. U některých byla nutná i spolupráce několika žáků naráz, ale ani to nebyl problém.

Připravil: Mgr. Matěj Kunc

««« Předchozí text: PŘÍRODOVĚDNÁ VYCHÁZKA - 2018 Následující text: Čarodějnický rej - 2018 »»»

L. Souček | 2. 5. 2018 St 20.25 | Aktualita | trvalý odkaz | tisk | 39x