PŘÍRODOVĚDNÁ VYCHÁZKA - 2018

prirodovedna-vych-2018-ilustrPoslední dubnový den žáci 6., 8. a 9. třídy neseděli v lavicích, ale společně se vydali na přírodovědnou vycházku. V osm hodin jsme pěšky vyrazili do Nové Vsi.

Odtud už polní cestou do lesa. Cílem byla rozhledna na Strážném. Cestou žáci trhali plané rostliny, které pak u rozhledny společně poznávali. Další činností bylo luštění úkolů v morseově abecedě a jejich následné splnění. Například – najdi smrkovou šišku, pomocí buzoly urči světovou stranu západ, utrhni javorový list atp. Kdo chtěl, vystoupal na rozhlednu a díky mapě na okraji rozhledny si mohl najít i kopce, které patří do Orlických hor nebo Jeseníků.

Na cestě zpět jsme sešli k posezení u dolu Hugo Karel. Opekli jsme si buřty, když se z hlouby lesa ozvala píšťala lokomotivy. K dolu dorazil vláček se třemi vagónky a spoustou turistů.

Zbývalo dojít do Nové Vsi na autobusovou zastávku, abychom se vrátili do školy a šli na zasloužený oběd.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek

Mgr. Matěj Kunc

««« Předchozí text: Anglické divadlo Peter Black Následující text: EXKURZE MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - 2018 »»»