Vikingové - 2018

vikingove-2018-ilustrDne 5. dubna 2018 zavítala na naši školu skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic. V letošním roce žáci 4. – 9. třídy zhlédli představení Vikingové – válečníci, mořeplavci, objevitelé a obchodníci.

Příběh o severských válečnících nás tentokrát zavedl do období raného středověku. Děti se seznámily se životem a válečnickým uměním Vikingů, dozvěděly se o dalekých plavbách a objevech dávných mořeplavců. Vybraní zájemci si mohli vyzkoušet zbroj a společně s herci předvést svým spolužákům některé prvky bojové taktiky Vikingů. Na závěr herci předvedli opravdový souboj středověkých bojovníků s meči a kopími.

Připravila: Iva Richterová

obrazek obrazek obrazek

««« Předchozí text: Ukázky dravých ptáků - 2018 Následující text: Východočeské divadlo Pardubice »»»

L. Souček | 7. 4. 2018 So 02.00 | Aktualita | trvalý odkaz | tisk | 37x