Exkurze Anthropos a Botanická zahrada

antropo_2012_ilustrVe čtvrtek 10. května jsme s žáky 4., 5. a některými žáky 6. třídy navštívili Anthropos a Botanickou zahradu v Brně.
Návštěva Anthroposu podpořila učivo o pravěku a o celém vývoji lidstva. Během celé prohlídky jsme poslouchali zajímavý a výstižný výklad paní průvodkyně. Myslím si, že pro děti byl největší zážitek pohled na obrovského mamuta a mamutí mládě. Díky této exkurzi si žáci zopakovali, ujasnili poznatky a rozšířili vědomosti daného učiva.

V botanické zahradě jsme zavítali do skleníku, kde jsme viděli mnoho druhů orchidejí a masožravé rostliny. Zahradní částí nás opět prováděla paní průvodkyně, která nám povídala o dřevinách, bylinách i květinách. Velmi přínosné pro nás bylo, že jsme všechny rostliny viděli na vlastní oči, mohli si na ně sáhnout a přičichnout.
Všechny děti bych ráda pochválila za pěkné chování a doufám, že se všem exkurze líbila.

Více fotografií z exkurze si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie

Připravila Mgr. Magdaléna Šejnohová

««« Předchozí text: Dvoudenní projekt pro prvňáčky Následující text: MC DONALDS CUP 2012 »»»

L. Souček | 15. 5. 2012 Út 19.03 | Aktualita | trvalý odkaz | tisk | 845x