Logo základní školy Kuncina

Kam na školu?

ilustrační fotoKam na školu – informace pro budoucí studenty a zájemce o učňovské obory.
Uvádíme kontakty a odkazy, na kterých dostanete informace o školách a nabídce oborů pro rok 2015/2016.

Aktuální vzdělávací nabídka všech středních škol je volně k dispozici na informačním portálu www.infoabsolvent.cz. Získáte zde např. aktuální informace o oborech vzdělání, přijímacích zkouškách i možnostech uplatnění po ukončení studia.Dále bylo naší škole doručeno poštou CD Kam na školu – Střední školy v České republice 2015/2016, které rovněž obsahuje tuto aktuální vzdělávací nabídku.

Zatímco s informačním portálem www.infoabsolvent.cz můžete pracovat přímo ve výuce nebo doma, aktuální vzdělávací nabídku na CD lze využít například pro individuální práci s nerozhodnutými žáky, kterým můžeme CD také zapůjčit či okopírovat pro konzultaci s rodiči. K potřebným informacím se tak snadno dostanou i ti, kteří mají omezený přístup k internetu.

Na www.infoabsolvent.cz je možné najít např. informaci o nezaměstnanosti absolventů jednotlivých oborů vzdělání (http://www.infoabsolvent.cz/…-vzdelani/12), ale i mnoho dalších informací jak o nezaměstnanosti (http://www.infoabsolvent.cz/…bsolventi/12?…), tak o vzdělávací nabídce (http://www.infoabsolvent.cz/Obory?…) všech středních škol v ČR, o uplatnění absolventů na trhu práce (http://www.infoabsolvent.cz/…bsolventi/25), o jejich úspěšnosti při přijímání do vysokoškolského vzdělání (http://www.infoabsolvent.cz/…a-VS-a-VOS/1) , o požadavcích zaměstnavatelů (http://www.infoabsolvent.cz/…bsolventi/26) či možnostech absolventů se zdravotním postižením (http://www.infoabsolvent.cz/…/ClankyZP/45).

Pro žáky i absolventy jsou připraveny i informace v sekci Jak na to ()http://www.infoabsolvent.cz/Rady/1, kde mohou nalézt rady jak postupovat při rozhodování (http://www.infoabsolvent.cz/…-rozhodnutim) o výběru střední školy nebo při potížích ve studiu (http://www.infoabsolvent.cz/…o-na-vyhazov). Orientaci v oborech vzdělání může žákům zjednodušit obrázkový vstup (http://www.infoabsolvent.cz/Pruvodce), ve výběru pomohou videa o jednotlivých oborech vzdělání (http://www.infoabsolvent.cz/…alniPruvodce), dobrou pomůckou k orientaci je i Profitest (http://www.infoabsolvent.cz/Profitest).

Stáhnout dokument – ZDE


Napsal L. Souček, tisk, přečteno 315x

Design by: Petr Újezdský -UJOSOFT (bobobubo) © 11/2011       Stránky běží na RS2 RC 5.3